Logo České ILCO České ILCO, z.s. - dobrovolné sdružení stomiků

Nacházíte se zde:   

 FIT-ILCO Praha, z.s.


 Základní informace o klubu

Pražský klub stomiků FIT-ILCO Praha, z.s. byl založen v roce 1993. V té době nebyly vyškolené stomasestry, nefungovaly poradny pro stomiky v nemocnicích, bylo málo dnes již běžně dostupných pomůcek. Kluby, které v té době vznikaly, měly pro stomiky obrovský význam. I dnes je oč usilovat. Stále se o životě lidí se stomií málo ví, stále slovo vývod budí větší obavy, než by bylo třeba.

FIT-ILCO je občanské sdružení se sídlem v Praze. Sdružuje především stomiky z Prahy a Středočeského kraje, přihlásit se ale může stomik z celé ČR (máme členy např. z Mariánských Lázní, Českých Budějovic, Milevska, ...).

Klub spolupracuje s ostatními kluby stomiků, zejména s kluby v Příbrami a Táboře, Karlových Varech, Kladně, vzájemně se informujeme o pořádaných akcích a účastníme se jich.

Smysl existence klubu je pomoc osobám se stomií. Životní situace mnohých z nás se operací zcela změnila, subjektivně či objektivně se cítíme vyřazeni ze společnosti. Proto klub nabízí řadu aktivit, pomocí nichž se můžeme vrátit zpět do normálního života, ať už mezi jiné stomiky nebo do původního okruhu známých a spolupracovníků.

Jednou z důležitých činností je aktivní vyhledávání lidí po operaci a jejich psychická podpora, stejně jako předávání informací a praktických zkušeností z nejrůznějších oblastí života. FIT-ILCO má řadu vyučených dobrovolníků, kteří rádi pomohou všem stomikům a jejich blízkým radou i zkušeností, mohou poskytnou i pro stomiky užitečné kontakty. Informace o nás najdete na www.stomici-praha.wz.cz

 Některé aktivity klubu v uplynulém období

  • FIT ILCO pořádá 4 členské schůze za rok, zve na ně výrobce pomůcek a jiné firmy, které mají pro stomiky zajímavé výrobky, lékaře a stomasestry, pracovníky sociálního odboru Prahy 2.
  • Každý měsíc posezení v kavárně, aby si členové klubu mohli popovídat nejen mezi sebou, ale vítaní jsou i stomici, kteří nejsou členy klubu, nebo ti, co se chtějí o stomicích dozvědět více.
  • Téměř každý měsíc vycházku po Praze s profesionálním průvodcem, a to nejem pro členy FIT-ILCO. Přijít může každý, koho téma zajímá
  • Týdenní rekondiční pobyty - tedy pobyty v lázních nebo v přírodě v ubytovacích zařízeních vhodných pro stomiky s programem zaměřeným na potřeby stomiků. Zprostředkujeme i rekondiční pobyty Ligy proti rakovině.
  • Příležitostně výlety do blízkého i vzdáleného okolí Prahy.
  • Spolupracujeme s řadou sdružení Alen, AMELIE, GAUDIA, Koalice pro zdraví, LPR, Osudy, a dalšími.
  • Informujeme odbornou veřejnost i občany o tom jak se žije stomikům a upozorňujeme na jejich specifické potřeby.
  • Získáváme sponzory a dotace na uvedené akce.

 Fotografie z akcí

Rekondice na Ramzové

Rekondice na Ramzové

Výlet na zámek v Losinách.


Stomici na hrad!

Vycházka

Společná vycházka.


Oslava Světového dne stomiků

Světový den stomiků

Praha - Fontána.


 

Navigace vlevo

 

IČO: 449 947 88
Bankovní účet:
131 054 439 / 0300

 
 

České ILCO, z.s.

Kontaktní adresa:

Polská 15
120 00 Praha 2
(+420) 728 870 963
e-mail: info@ilco.cz

 
 

Aktuality

Pozvánky na akce klubů

Napsali o nás

© 2010 Pavel Kreml