Logo České ILCO České ILCO, z.s. - dobrovolné sdružení stomiků

Nacházíte se zde:   

 Klub stomiků Karlovy Vary


 Základní informace o klubu

Klub vznikl v říjnu 2003 na podnět stomiků chodících si pro své pomůcky do prodejny zdravotních potřeb DANTON na poliklinice v Karlových varech, nám.Horákové. Chtěli se scházet po vzoru, již založených KS v ČR, s lékaři, zástupci firem, ale hlavně s pacienty, kteří mají stejné problémy jako oni. Iniciátory vzniku klubu byly pracovnice zdravotnických pomůcek DANTON Jaroslava Chmerková (nyní Patejdlová) a Monika Gašpariková.

Začátky nebyly jednoduché. Zaregistrování se u Ministerstva vnitra se podařilo až na třetí pokus. Velkou oporou při vyřizování všech záležitostí byl předseda klubu ICU Teplice pan Petr Jehlička. Dalšími pomocníky předseda KS v Chebu Vlastimil Pausar, z Tábora Jiří Vokatý a pan Oldřich Čapka z Českého ILCO Brno. Díky jejich vstřícnosti se klub pomalu dral na světlo a zařadil se jako patnáctý mezi ostatní kluby v ČR. Po registraci bylo zhotoveno razítko , konto v bance, navázána spolupráce s firmami dodávajícími stomické pomůcky a vznikl výbor jehož předsedkyní se stala Jaroslava Chmerková (Patejdlová), místopředsedou Jan Potužák a pokladníkem Monika Gašpariková. Při ustavující schůzi nelze opomenout závěr dopisu, který nám poslal pan Jehlička: „Nenechte se odradit od blbců, kteří vám budou házet klacky pod nohy a věřte, že i tací se najdou. Já vycházím z toho, že tato nemoc, kterou mám, je jediná věc, kterou mi sousedi nebudou závidět.“

Od roku 2005 došlo na návrh pí Patejdlové (není stomička) ke změně ve vedení klubu. Předsedou byl zvolen Jan Potužák, novými členy (vedle starých členů) pak postupně Oldřich Lojka (místopředseda), Milan Michal (tajemník), Jindřich Křováček (ten se pak stal od jarního zasedání Českého ILCA v roce 2010 jeho hospodářem). Byla ustanovena revizní komise: Pavla Sigmundová, Rudolf Schlosser, Marcela Ernestová. Kronikářem klubu se stala Marie Kvasničková. S klubem ochotně spolupracuje stomasestra Jana Štulíková a nově Zdeňka Kuglerová (z Karlovarské krajské nemocnice), a odborným lékařem MUDr. Chvastilem.

Klub měl při založení 18 členů, postupně přibývali další, dnes má klub 51 zapsaných, z toho aktivních je 37.

 Některé aktivity klubu v uplynulém období

  • Z počátku se klub scházel 2 krát až 3 krát do roka s distribuujícími firmami (Conva Tec, Coloplast, B/Braun, Dansac, Welland, Klokánek, Tena).
  • Nyní každým rokem své aktivity rozšiřuje o další činnosti (rekondice, výlety, zájezdy, exkurze, společenské akce…), to vše ve spolupráci s KS v Chebu, Příbrami, Kladně, Praze a Táboře za finanční podpory Karlovarského kraje, měst a obcí – Karlovy Vary, Chodov, Ostrov, Nová Role, Bečov nad Teplou, Hroznětín a Vintířov, sponzorů Europia, Slot Game, a.s.

Termíny schůzí v roce 2018 - Klub důchodců, Nám. Horákové 4, Karlovy Vary:

  •   15.5.2018
  •   4.9.2018
  •   7.12.2018 - vánoční

Poděkování

Statutární město Karlovy Vary finančně podporuje provoz Spolku stomiků ILCO Karlovy Vary , z.s. Z rozpočtu Statutárního města Karlovy Vary nám byla poskytnuta dotace ve výši 8.000,- Kč.

 Fotografie z akcí

 


 

Navigace vlevo

 

IČO: 449 947 88
Bankovní účet:
131 054 439 / 0300

 
 

České ILCO, z.s.

Kontaktní adresa:

Polská 15
120 00 Praha 2
(+420) 728 870 963
e-mail: info@ilco.cz

 
 

Aktuality

Pozvánky na akce klubů

Napsali o nás

© 2010 Pavel Kreml