Logo České ILCO České ILCO, z.s. - dobrovolné sdružení stomiků

Nacházíte se zde:   

 Archiv

Zde naleznete archiv starších Aktualit, článků a odkazů. 

 Starší informace Náš usměvavý kamarád Boris nás navždy opustil

Boris Hybner

Ta zpráva přišla v sobotu 2. 4. 2016 jako blesk z čistého nebe - pár dní potom, co jsme se zájmem sledovali na televizních obrazovkách "13. komnatu" Borise Hybnera, českého mima, herce, režiséra, scenáristy a vysokoškolského pedagoga, kterému před 9 lety diagnostikovali rakovinu. Vyléčil se, stal se stomikem a s humorem dodával chuť do života novým stomikům.

Nechceme věřit tomu, že jsi nás navždy opustil. Měl jsi tolik plánů, byl jsi nezdolným optimistou, rozdával jsi radost. Nikdo z nás, kdo jsme Tě, Borisi, měli možnost poznat osobně, ať už na setkáních stomiků, při křtu knihy Ať žijí 100mici nebo při jiných příležitostech, na Tebe nikdy nezapomene. Je nám moc líto, že jsi odešel tak náhle a tak brzo. Všichni jsme Tě měli rádi, byl jsi náš usměvavý a laskavý kamarád. Patřil jsi do naší rodiny stomiků, budeme na Tebe a Tvůj humor vzpomínat.


13. komnata Borise Hybnera >


 Konference ŽENY ŽENOU

Konference ŽENY ŽENOU

Oslavit ženy jako iniciátorky a realizátorky změn, nastavit nový úhel pohledu na jejich aktivity, pozměnit způsob, jak ženy vnímáme a inspirovat další – ženy i muže k činům, které prospějí celé společnosti bylo cílem konference ŽENY ŽENOU, muži můžou aneb Ženy ve veřejném prostoru. Více než 120 lidí přilákala zážitková a inspirační konference, kterou 14. ledna 2016 uspořádala organizace SPIRALIS ve spolupráci s iniciativou Moudré podnikání žen. Konference se zúčastnili i zástupci Českého ILCO předsedkyně Marie Ředinová a Josef Matoušek.


Další informace o konferenci >

Jak poutavě představit vlastní příběh >


 Lepší kvalita života pro pacienty se stomií?

Implantat

Mnoho lidí pociťuje nepohodlí, když musí nosit na břiše sáček naplněný výměšky, který je nutné vyměňovat. Ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady Praha je testován nový implantát pro stomiky s ileostomií, který nahradí stomický sáček, což bude znamenat významné zlepšení života se stomií.

Podrobnosti o klinické studii > Znám své léky

logo AIFP

Bezplatná online poradna Znám své léky vám pomůže vyznat se v lécích, které užíváte, odhalit případné interakce, tj. vzájemnou nesnášenlivost léčiv, a poukázat na konkrétní potraviny a bylinky, kterým byste se měli vyhnout. Poradna není v žádném případě náhradou odborných rad lékaře, pouze doplněním informací pro pacienty, jež mají zájem se dozvědět víc.

Jak poradna funguje? Do formuláře stačí zadat správné názvy všech užívaných léčiv. Vámi zaslaný seznam bude zanalyzován spolupracujícími odborníky napojenými na databázi léčiv společnosti Infopharm. Nejpozději do 2 dní od zadání dotazu (u komplikovaných dotazů nejpozději do 7 dní) obdržíte e-mailem informaci o tom, zda zadané léky jsou, či nejsou ve vzájemné interakci a jakým bylinám a pokrmům byste se měl/a vyhnout. Poradna probíhá zcela anonymně a bezplatně.

Vstup do poradny > Hledáte zaměstnání?

Práce OZP

AV Institut s.r.o. (dříve Santé Institut s.r.o.) je provozovatelem nově spuštěného portálu www.praceozp.cz. Ve spolupráci s Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením nabízí pomoc osobám se zdravotním postižením (OZP) při hledání zaměstnání na otevřeném trhu práce a současně poskytuje vzdělávání zaměstnavatelů v problematice zaměstnávání OZP. České ILCO a AV Institut s.r.o. jsou partneři v oblasti pomoci zprostředkování zaměstnání stomikům. Prosím, využívejte to.

Více informací na www.praceozp.cz

Tisková zpráva > Odborná konference Českého ILCO 8. - 9. 11. 2013

ILCO konference 2013

Ve dnech 8. - 9. listopadu 2013 se v hotelu ILF v Praze konala odborná konference projektu ŽIVOT BEZ OMEZENÍ - LIFE WITHOUT LIMITES. Konference se zúčastnilo téměř 60 zástupců z 18 klubů stomiků. Účastníci byli jsme seznámeni s dosavadními zjištěními, předáváním získaných informací a vedením projektu. Byly již schváleny 2 monitorovací zprávy, celkem bylo podpořeno 256 osob. V rámci odborné konference proběhla řada odborných přednášek a prezentací.

Program konference>

Podrobný záznam z průběhu konference>

Prezentace projektu>

Mnoho fotografií z průběhu konference naleznete ve fotogalerii> od Broni Tučného.


 Ukazujeme pacientům, že se stomií se dá žít

Moje medicína

Žít se stomií není jednoduché, lidé se jí musí přizpůsobit a upravit svoji stravu, pitný režim i další aktivity. Na webu www.mojemedicina.cz najdete rozhovor s Ing. Marií Ředinovou o úkolech Českého ILCO a článek Ukazujeme pacientům, že se stomií se dá žít.


 Výživa v nemoci

Výživa v nemoci

Zajištění vhodné výživy nemocného, o kterého se staráme, je jedním ze základních předpokladů celkové pohody a udržení dobrého zdravotního stavu dotyčného či zabránění tomu, že se jeho zdravotní stav nebude dále zhoršovat. Pečující může zajistit, aby výživa nemocného splňovala následující požadavky:


  • pestrá a pravidelná strava s dostatečným obsahem všech základních živin,
  • denní dávka rozdělená do minimálně 5 porcí denně,
  • dostatečné množství tekutin (minimálně 2 litry denně),
  • využití přípravků tekuté výživy pokud není příjem živin a energie dostatečný,
  • v případě potřeby konzultace nutričního specialisty.

Podpora výživy musí být součástí komplexní péče o nemocného, zvláště u skupin ohrožených nedostatečným příjmem potravy a z toho plynoucí podvýživou.

Na webovém portálu VÝŽIVA V NEMOCI naleznete mnoho informací o výživě v nemoci, po operaci, výživě u nádorových onemocnění, diabetiků ... Národní onkologický registr - kolorektální karcinom v ČR

Data NOR

Národní onkologický registr eviduje výskyt zhoubných nádorů na území celého státu a všech věkových kategorií populace. U nás byl založen v roce 1953. V roce 1976 byl přebudován podle mezinárodně přijatých zásad a údaje lze srovnávat s jinými státy.

U nás je ze zákona povinné registrovat všechny zhoubné nádory. Náš registr je svým celorepublikovým záchytem a relativně dlouhou historií ojedinělý v Evropě i na světě. Lze hodnotit i úspěšnost onkologické péče, je možné zjišťovat incidenci, prevalenci i mortalitu.

Na jarním zasedání Českého ILCO přednesl doc. RNDr. Ladislav Dušek, Ph.D. velmi zajímavý přehled a rozbor dostupných dat, která se týkají kolorektálního karcinomu v ČR. V roce 2007 bylo v ČR nově diagnostikováno 7 826 pacientů s kolorektálním karcinomem, v roce 2008 pak 8 236 pacientů, v letošním roce je očekávánou 8600 nových pacientů. Díky stále kalitnější péči se roční mortalita nezvyšuje (asi 4000 pacientů).

Stáhnout prezentaci> (PPS - 7,1 MB)

Na webovém portálu o epidemiologii nádorů České republiky můžete vytvářet interaktivní analýzy vámi vybraných onkologických diagnóz. Na portálu www.rektum.cz naleznete trendy výskytu nádorů tlustého střeva a konečníku. Aktuality o rakovině tlustého střeva a konečníku a o kolorektálním screeningu, které se objevily v českých nebo zahraničních médiích naleznete na stránkách www.kolorektum.cz .


 

Navigace vlevo

 

IČO: 449 947 88
Bankovní účet:
131 054 439 / 0300

Dnes je: středa
21. listopadu 2018

České ILCO, z.s.

Kontaktní adresa:

Polská 15
120 00 Praha 2
(+420) 728 870 963
Provoz infocentra >
e-mail: info@ilco.cz
Facebook Facebook ILCO
Facebook Facebook stomik.cz

Jste 402400.
návštěvník tohoto webu

Aktuality

Pozvánky na akce klubů

Napsali o nás

© 2010 Pavel Kreml